Update termínu RT 2024 22.5.2024

Z vícero důvodů musím posunout termín letošního říčního klání. Sejdeme se 11. - 13. 2024 a proto pouváme i termín registrace. Ta se otevře 1. 7. 2024 ve 20:00. Věřím, že změna vám nezpůsobí mnoho komplikací, běhání v říjnu bude i tak dobrý! Díky a těšíme se.


River Trail 2024

Řijen je pro běhání nejlepší a kolem řeky je to ještě lepší, tak se vidíme 4.-6. 10. 2024

Registrace bude otevřena 1. 6. 2024 ve 20 hodin pro 35 statečných. 


"Jubilejní" 5. ročník River Trailu 28.10.2023

Ani nevím jak těch 5 let i letošní 3 dny utekly. Byl to forf a jízda po které jsem snad poprvé neměl pocit, že už bych RT pořádat neměl. Letos startovalo nejvíc běžců, byla velmi početná dámská účast a byl výrazně posunut ženský traťák a to proklatě vysoko. Opět dorazili věrní startující, ale i velmi vzdálení nově příchozí a hlavně staří známí. Konenčně to byl mix počasí, barev, potu, vody a především osobností, které River Trail a jeho dojem vytvářejí. Jsem rád že je přitahuje a v říjnu 2024 tu další ročník opět bude!

Díky všem! Bystrouš


Fotogalerie RT 2023 9.10.2023

Díky skvělým fotografům Davidovi Liškovi a Michaelovi Dobiášovi se už dnes máme lépe než zítra! 


Výsledky RT 2023 8.10.2023

komplet výsledky zahrnující bonifikace za pořadí na kontrolách už můžete prohlížet zde:


Online tracking 5.10.2023

Jako obvykle, své koně na trati můžete sledovat zde:


Úprava trasy první etapy 5.10.2023

Protože se ve stromě přímo na trase pod Rabštejnem usadili sršání, upravili jsme lehce trasu první etapy. Vzhledem k místnímu terénu jde o nejpohodlnější variantu jak se hnízdu vyhnout a nenamočit si boty! 


Místo už jen pro náhradníky 16.7.2023

Slovy klasika, to jsem opravdu nečekal! O registraci byl ihned od spuštění takový zájem, že mi to trochu ujelo pod rukama a přihlášek prošlo více, než jsem plánoval, ale co už! Rádi se o Vás postaráme a vyzkoušíme si River Trail ve větším počtu. Letošní startovka tedy čítá vyjímečně 40 statečných, ale jsem zvědavý jestli tak vydrží až do říjnové startu, zkušenost bohužel hovoří jinak.

Registrae je tedy uzavřena ale můžete se mi další hlásit jako náhradníci do emailu race@rivertrail.cz, pokud se místo uvoní, rád vás tam zařadím a se všemi se těším na viděnou v říjnu. Bude to bolet!


Otevření registrace  1.6.2023

Registrace bude otevřena dnes ve 20 hodin, tak se připravte do bloků!

Změna oproti loňsku je zvýšení startovného na 4 000Kč a jeho případné propadnutí při odhlášení po 1.8.2023. Naopak zůstává stejný rodinný servis a komorní atmosféra. Časové odpočty za pořadí na checkpointu i v cíli také zahrneme. Startovní balíček je také samozřejmě nachystán a 30 z vás si v říjnu doběhne pro nové finisherské tričko. Především ale pro něco nového v sobě samém!


RT 2023 30.4.2023

River Trail 2023 samozřejmě bude! No samozřejmé to po loňském ročníku, kdy se ne zorvna dobře sešlo několik okolností, určitě nebylo. Také jsem si dával na čas s oznámením termínu a možná už máte kalendář plný, ale věřím že Ti, kteří chtějí svoje běhání povýšit a udělat z něj vášeň vpravdě zarytou pod kůží, si čas začátkem října udělají. Něco určitě proběhne jinak, ale bude to zase víc než dobrý, tak trénujte! Detaily brzy a těším se na startu.


RT 2022

River Trail je náročný závod a silný zážitek. Je jen o pár lidech s vášní a odhodláním, je o třídenním sdílení radosti i bolesti mezi 30 běžci a 96 kilometry řeky Střely a Berounky. Děkuji všem a vidíme se v říjnu 2023!

Bystrouš


Výsledky 19.10.2022

I přes extra vysoký odpad přihlášených do cíle dorazila silná skupina odvážných! Výsledné časy už obsahují bonifikace, čili nejsou srovnatelné s předchozími ročníky. Čisté běžecké časy najdete v online tabulce.


Online Tracking 13.10.2022

Lítý souboj našich závodníků a jejich pohyb na tratí River Trailu můžete sledovat online zde:


Když etapák, tak bonifikace 13.10.2020

Po letech vylepšování snese RT srovnání s neméně věhlasnými etapáky, jako třeba Tour de France! Proto si od nich vypůjčíme časovou bonifikaci za pořadí, která by měla udělat boj o přední příčky ještě zajímavější. Jak? Prvním třem mužům a ženám na občerstvovací stanici a v cíli bude z času etapy odečteno:

Za pořadí na občerstovací stanici:

  1. 5 minut
  2. 4 minuty
  3. 3 minuty
  4. 2 minury
  5. 1 minuta

Za pořadí v cíli:

  1. 5 minut
  2. 4 minuty
  3. 3 minuty
  4. 2 minury
  5. 1 minuta

V nejlepším případě tedy můžete za jeden den dostat bonifikaci 10 minut! Aplikovat odpočet zkoušíme poprvé, tak uvidíme jak vyrovnaná bude konkurence! Rekordman posledních ročníků na startu letos chybí. Je to hozená rukavice?


Už to máme za pár 9.10.2022

Přiští týden touto dobou už budeš dopíjet finisherské pivo a navíc v novým triku! Tak si připomeňme pár informací! Do Žihle do hospody u nádraží doporučuji dorazit okolo poledne, tedy 2 hoďky před startem, abychom stihli všechny instrukce. Na převoz všcí bude dost místa. Spaní v pátečním kempu je sparťanské ale dostatečné a jídlo výborné. Povlečení a peřiny jsou k dispozici, spacák jen volitelně. Kdo dřív přijdte, ten dřív vybírá postel. Útrata v místním pivovaru jde za Vámi. Ráno bude i dobrý kafe! Sobotní spaní v hotelu už je se vším komfortem. Občerstvovačky bohaté a ta nedělní cílová nejsladší!

Všechno je letos nějak v poklusu, ale vše je připraveno a těším se Vás už v pátek! Bystrouš


Registrace 1. 8. 2022

Konečně jste se probudili do toto dne, který máte tak dlouho označený v kalendáři! Dnes kolem 20 hodiny bude otevřena registrace na odkazu níže pro 35 osob. Tak se těšíme!


Brzy otevíráme 23. 7. 2022

Za pár dní bude otevřena registrace a tak se sluší to tu trochu oživit. Letošní ročník bude modrý, tedy alespoň finisherské tričko, nezbytný gumový náramek atd... Kromě toho bude opravdu podzimní, kvůli posunu termínu na polovinu října můžeme konečně očekávat opravdu podzimní počasí.

Vše ostatní, kromě pár drobných vylepšení, ale zůstane při starém, tedy tři trailové etapy, 30 běžců, domácí občerstvení, ubytování na společných pokojích v kempu i v pohodlném hotelu. Start z hodpody, cíl na louce, startovní i večerní pivo a dřevěné trofeje pro první tři ženy i muže. Především ale bolest a Váš výkon! Na River Trailu se závodí, každý dle svých možností, ale jen po odevzdání maximálního výkonu si zasloužíš svůj den. Po bolesti přijde radost a zážitek bude kompletní.

Registrace bude otevřena 1. 8. 2022 ve 20:00 v propozicích.


River Trail 2022

Pozor, změna termíu! Bohužel musím kvůli svým pracovním i zdravotním důvodům posunout lermín letošního ročníku na neobvykle datum 14. - 16. 10. 2022. Vše ostatní zůstává při starém, ale třeba už bude i podzimí počasí! Díky za pochopení a věřím že i tak si najdete cestu k našim řekám.


River Trail 2021 6. 8. 2021

Jako vždy intenzivní a osobní. Musíte mu dát kus ze sebe a on Vám ze sebe taky kus vrátí, z toho společného, co tvoří všichni, kteří se na tři dny utrhnou a bojují.

Závodili ostřilení, vícenásobní účastníci, ale i zajímavý příchozí. Běžci tak různí jako je nezastavitelný Jarda Matouš ale i nepolapitelný Petr Pechek. Tak odvážní jako Olga, mamka jednoho z odhlášených a inspirativní jako Aleš Grossberger, ale i věrní jako Tomáš Mráz, Honza Krs, Honza Václavík, Zdeněk Šulc a všichni další, kteří vyrazili minulý pátek ze Žihle do Plzně.

A proto mě vlastně baví dělat tuhle akci na koleni pro malý počet běžců, abych s Vámi strávil čas, abyste ho Vy trávili spolu. Abyste si hrábli, něco tam nechali a poznali tuhle krajinu. 
Děkuju a gratuluju všem, kdo letos vyzvali a dokončili River Trail 🏁  Bystrouš.


Výsledky RT 2021 6. 10. 2021

Jednoduchá výsledkova reflektuje celou organizaci závodu.  Nečekej tedy zázraky, ale jen to co jsi tam na té etapě sám vypotil a nechal.


Fotogalerie RT 2021 6. 8. 2021

To na co všichni čekáme se konečně stalo skutečností, nebo už vlastně minulostí?


Startovní balíček 21

Nebo spíš vlastně taška, poctivá plátěná taška s potiskem, klasický náramek a samolepka, ale letos nově pivo Vidlák z Knížecího pivovaru Plasy. Tedy z toho pivovaru, kde se v pátek večer ladí na sobotní druhou etapu. Nechybí ani funkční finisherské tričko, ale pozor, to na tebe čeká až na konci třetí etapy!

Letos šedá!


Volné místo 27.9.2021

Ano, jako vždy tady máme odpadlíky ze startovky, takže jestli má někdo zájem se na poslední chvíli přidat, napište mi na mail: race@rivertrail.cz. Místo máme!

Aktuální startovku najdete v Provedení


Běžíme! 2.8.2021

Dámy a pánové registrace už běží a od včerešího otevření je pryč 17 z 30 míst, takže jestli ještě váháte, neváhejte. Těším se na Vás.! Aktuální startovku můžete sledovat také na konci propozic.


Zítra to začne! 31.7.2021

Zítra v osum večer se otevřou přihlášky a co že bude součástí startovního poplatku? Samozřejmě servis v podobě ubytování, fotek, polopenze a občerstvení na trati. Kromě toho pak měření času a trasy GPS trackingem i čipem. No a taky dárky jako je finisherské funkční tričko, náramek, nálepka a ještě něco navíc :)

Nejvíc je ale samotný běh!


Za měsic otevíráme. 1.7.2021

Ano, přesně za měsíc se spouští registrace pro 30 běžců, kteří chtějí vyzvat letošní River Trail. Zde v propozicích je vše aktualizováno, tak můžete ladit. Pro průběžné zajímavosti a aktuality sledujte Facebook a Instagram, to máte určitě všichni. Zde se ale dozvíte vše potřebné, brzy třeba i to jak bude vypadat startovní balíček..


Socializace nutná 28.4.2021

To že závod organizuje asociál už jste si všimli, ale že River Trail najdete i na sociálních sítích, Vám možná uniklo? Na Facebooku i Instagramu najdete více živelných zpráv, postřehů z trasy i nějaké ty novinky ;)


River Trail 2021 28. 1. 2021

Modří už vědí... Ne vlastně všichni už tak nějak ví že další ročník River Trailu se poběží od pátku do soboty 1. - 3. 10. 2021, tedy opět první víkend v říjnu patří Střele a Berounce. Formát závodu bude úplně stejný undergroundový a táborový, ale kromě GPS trackignu přibude i čipová časomíra, aby to nekulhalo jako loni. Přece jen je na trase dost míst kam nedosháne GPS ani mobilní signál. Pár novinek se průběžně objeví zde a nebo na Fb události. Tak už začněte ladit a těším se na Vás! Bystrouš


Fotogalerie RT 2020 14. 10. 20

Jiným by to trvalo dva týdny, ale my to máme už dnes! A že je na co se podívat! Letošní ročník nebude ve videu, ale o to lépe ho ve fotkách zastili pánové Michael Dobiáš a David Liška, děkuji pánové!


Výsledky RT 2020

Velmi jednoduchou výsledkovku všech statečných, kteří zdolali 3x32km už můžete stahovat zde! Podorbnější výsledky a samozřejmě parádní fotky budou brzy následovat. Díky Vám všem a klobouk dolů. 


Online tracking  1. 10. 2020

Stejně jako loni, bude i letos dodržení tratě a čas měřen GPS trackingem. Každý běžec si ponese svůj čip a Vy můžete svou drahou polovičku sledovat online. Aktuální startovku najdete na úvodní stránce RT webu.


Doprava na start 9. 9.. 2020

Stejně jako loni bude sraz před starem v Žihli ve 12:00, tedy dvě hodiny před startem abychom si rozdali trackery a probrali co je třeba. Místo srazu je hospoda na rohu vedle nádraží! Kdo chce snížit svojí uhlíkovou stopu, může k dopravě využít vlak z Plzně R1086 s odjezdem 12:04. Ten by měl ale do Žihle dorazit kolem 13 hod, takže to bude tak tak.


Registrace běží 19. 8. 2020

Od začátku srpna je otevřena registrace a do naplnění kapacity zbývá 9 kousků, takže jestli váháte...

Připomínám že jen registrovaní do konce srpna budou mít plný startovní balíček obsahující finisherské tričko, plecháček, náramek, a nálepku.


Trofeje 2020 22.7.2020

Že budete mít po "závodu" nohy těžké a tuhé jak dva špalky je celkem jasné, ale když sebou pohnete, tak si domů odnesete i tenhle kus dubu. Pro první tři muže a ženy jou připraveny dřevěné totemy s rozměry 75 x 75 x 300 mm a laserovým gravírováním po celém obvodu. Nic víc, nic míň!

No řeknu Vám, že už teď je nechci dát z ruky..


Ročník 2020 7. 3. 2020

Dneska mám svátek a zase jsem od ségry dostal ty dobré sušenky, co byly na občerstvovačkách RT,  ale k tomu jsem si nadělil aktualizaci stránek River Trailu! Konečně jsem dotáhnul update na letošní ročník, který se poběží opět první říjnový víkend. Ono je vlastně všechno stejné jako loni, ale teď si můžete přečíst pár referencí loňských frajerů a kouknout na malou galerii od Michala. Další lákadla trasy ale až později.. Tak se na Vás těším 2. - 4. 10. 2020, jestli si věříte. Jo a kromě toho i Facebook stránku ;)


Výsledky 9. 10. 2019

Výsledky z GPS Trackingu bohužel nejsou tak přesné, jak byl očekáváno, ale o ty tady skoro nešlo. Ne, je pravda že tohle bude chtít vylepšit, ale výsledky i s mezičasy si můžete nyní stáhnout. Případné chyby prosím omluvte, reklamovat nelze!


Fotogalerie! 9. 10. 2019

Skvělé fotky od Michala Dobiáše a Davida Lišky jsou online. Moc mě těší, že naše akce přilákala dobrovolně fotografy takového formátu! Děkujeme.


Měření 2. 10. 2019

Průběh, počínání borců na trati i její dodržování můžete sledovat živě u poskytovatele trackingu Follow.me Díky nepřetržitému GPS záznamu nemusíte mít obavy o svého živitele či drahou polovičku, všichni jsou pod dohledem.


Oč tu běží: 2. 10. 2019

Kromě cti a slávy bude nejrychlejší muže a ženy zdobit tahle trofej! Žádný plast, žádný katalog ale 300 x 85 x 85 mm buku ;) Ukaž že jsi tvrdý/ tvrdá a přihlaš se na 3 x 30 km na poslední chvíli!


Ubytování 19. 9. 2019

Pro každého běžce je objednáno ubytování a polopenze. Pokud chcete ubytovat doprovod navíc, napište mi počet nejpozději do středy 25.9.! A jak bude ubytování vypadat?

Pátek v táboře Máj (odkaz zde). Komu je echt zima, vezme si spacák, jinak je zde povlečení i deky a samozřejmě strava. Areál je patřičně zrekonstruovaný, přesto buďte prosím připravení a shovívaví k táborovému charakteru. Sobota je zajištěna v Hotelu Berounka Liblín (odkaz zde). Zázemí a pohodlí ieální. Do chat a pokojů budete přiděleni zcela náhodně!


Doprava na start 18.9.2019

Parkovat u cíle není problém v ulicích přilehlého sídliště Tady a v ulicích kolem bývá místo. Doubravka je bezpečná. Pak dojít na zastávku Husův park zde a jet autobusem č. 28 k vlakáči. Zastávka nejblíže k nádru je ta s názvem Prazdroj (ne že vás to vtáhne do pivovaru). Vzhledem k časovému plánu je ideální spoj z Plzně do Žihle R 1084 s odjezdem v 10:04 z hlaváku. Pražáci můžou vyrazit v 8:15 vlakem č. R 772 s příhodným označením Berounka a přestoupit do výše uvedeného. Přebytečný čas a předstartovní nervozitu lze odplavit v Žihleské nádražce.


River Trail commitment, aneb závazek každého účastníka.

K účasti na River trailu mě vede zvědavost a touha po proběhnutí nepoznaného. Síla nohou mi dává možnost poznat unikátní krajinu formou mému tělu nejbližší. V rytmu hlubokého dechu a pracujících svalů se dostávám do klidu a vnímám surovou přírodu. Běh je mým prostředkem a lehce jako zvěř prolétnu cestou za svým cílem. Soutěživost mě vlastní nutí mě podat maximální úsilí ale hanba by mi nedala usnout, kdybych pohybem svým přírodu poškodil nebo spoluběžce omezil. Každou etapu River Trailu neběžím pro nic jiného, než abych se vydal a zasloužil si svůj den.


Už je to tady! 1.8.2019

Mrkněte na aktualizované propozice v provedení a večer buďte u PC. Dnes ve 20:00 bude otevřena registrace pro ty, kteří chtějí zdolat River Trail.


GPS Tracking 1.8.2019

Měření času bude opravdu pouze GPS trackingem. Každému z Vás přidělíme tracker a proběhnutím daným místem startu a cíle bude váš čas zaznamenán, stejně jako průběžné kontroly a mezičasy. Mapu,kontroly a vůbec celé rozhraní, kde může Váš doprovod i babi s dědou sledovat online pohyb po trase najde zde.  Trackingem bude prokázáno i dodržení trasy, za které je zodpovědný každý běžec sám – opravdu tam nebude ŽÁDNÉ PŘIDANÉ ZNAČENÍ, pouze turistické na drtivé většině trasy, takže podrobně studujte mapy a navigace. Je to ale pořád kolem řeky ;)


Aby jste měli v čem chodit mezi lidi.. 1.8.2019

Bude pro každého účastníka v ceně startovného připraveno pamětní tričko ;)


Začínáme! 9.6.2019

Přesně za 4 měsíce je tady nový ale již ozkoušený River Trail 2019 - etapový běh, závod, trénink, pokus nebo jak chcete. Záleží na Vás jak pojmete tři dny, tři etapy běhu bez značení a startovních čísel, pouze s GPS trackingem po trase kterou udává koryto řeky.

FB událost zde